Pełny kurs wspinaczki skalnej

Pełny kurs wspinaczki skalnej​

Szkolenie, które zawiera w sobie program I i II etapu kursu wspinaczki. Jest to intensywny kurs, dla wymagających i sprawnych osób, które chcą szybko poznać wszystkie tajniki technik potrzebnych w skałach. Wskazane jest wcześniejsze oswojenie z ruchem wspinaczkowym oraz przygotowanie na sześć bardzo intensywnych dni! 

kurs dla początkujących

od 1800 PLN
  • Prowadzi instruktor PZA
  • Cały sprzęt w cenie kursu
  • Szkolenie pod Krakowem
  • 6 intensywnych dni
  • Grupa 4-osobowa

najbliższe terminy

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej

Dla kogo jest to szkolenie?

kondycja

Kursy wspinaczki skalnej nastawione są przede wszystkim na umiejętności techniczne. Wymagania kondycyjne są zdecydowanie mniejsze niż na kursach górskich, zajęcia prowadzimy w łatwo dostępnych rejonach wspinaczkowych w Dolinkach Podkrakowskich. Trzeba się przygotować na ok. 8 godzin zajęć w terenie każdego dnia szkolenia. Kurs pełny oznacza 6 dni zajęć dzień po dniu.

technika

Intensywny pełny kurs 6-dniowy warto wybrać w szczególności jeżeli mieliśmy już do czynienia z ruchem wspinaczkowym. Dobrym przygotowaniem jest wcześniejszy udział w sekcji na ściance lub przynajmniej kilka samodzielnych wizyt na sztucznym obiekcie. Jest też dobrym wyborem dla osób które już stawiały pierwsze kroki w skałach i chcą ujednolicić swoją wiedzę. Zupełnie początkującym polecamy kurs I etapu.

Jak wygląda szkolenie?

Pełny kurs wspinaczki obejmuje cały program szkolenia w skałach, skondensowany w 6 intensywnych dniach zajęć. Wiedzy jest naprawdę bardzo dużo: zaczynamy od podstawowych węzłów, techniki poruszania się w skale, a ostatniego dnia wykonujemy już skomplikowane operacje z zakresu autoratownictwa i wspinamy się na własnej asekuracji. Dlatego też kurs ten doradzamy raczej osobom już wspinającym się (np. na sztucznej ściance), posiadającym podstawowe doświadczenie w skałach, ale też sprawnym i posiadającym dobre umiejętności manualne początkującym. Jeżeli macie co do tego wątpliwości – zwykle lepszym wyborem będzie rozbicie kursu na dwa etapy. 

Może Cię zainteresować...