Turystyka

Kursy turystyki wysokogórskiej

Nasze kursy turystyki wysokogórskiej prowadzimy w Tatrach, bo tu mamy realne warunki działania w górach o charakterze alpejskim. Turystyka wysokogórska obejmuje obszar działalności pomiędzy turystyką rekreacyjną – jaką uprawiamy zwiedzając Tatry prostymi szlakami – a taternictwem. 

Nie wiesz jaki kurs wybrać? Przeczytaj nasz przewodnik po kursach turystyki

ABC zimowej turystyki wysokogórskiej

Pierwsze kroki w zimowych górach, podstawy obsługi sprzętu i lawinoznawstwa. Autorski 2-dniowy program szkolenia dla początkujących.

Kurs zimowej turystyki wysokogórskiej I stopnia

Pierwsze kroki w zimowych górach, podstawy obsługi sprzętu i lawinoznawstwa oraz techniki linowe w turystyce. Kurs zgodny z programem PZA.

Kurs zimowej turystyki wysokogórskiej II stopnia

Zaawansowane techniki w zimowej turystyce, metody ratownictwa lodowcowego. Wyżej, trudniej, dalej. Kurs zgodny z programem PZA.

Techniki linowe

Warsztaty obejmujące szeroki zakres technik linowych potrzebnych w turystyce wysokogórskiej - letniej i zimowej.

najbliższe terminy

Nie odnaleziono wydarzeń!

Aby bezpiecznie poruszać się po trudnych szlakach oraz poza nimi, zdobywać szczyty i granie w górach o charakterze alpejskim, potrzebna jest duża świadomość i wiedza o potencjalnych zagrożeniach. Warto czasem wziąć linę i umieć z niej skorzystać. Konieczna jest umiejętność samodzielnego planowania wyjść, nawigacji, pierwszej pomocy i autoratownictwa. Na kursie zimowej turystyki wysokogórskiej I stopnia stawiamy pierwsze kroki w rakach i z czekanem, uczymy się obsługi ABC lawinowego oraz poznajemy podstawy użycia liny w turystyce. Kurs zimowej turystyki wysokogórskiej II stopnia to doskonalenie stosowania tych technik w bardziej wymagających warunkach zdobywania tatrzańskich szczytów. Aby doskonale przyswoić u utrwalić techniki linowe wykorzystywane w turystyce prowadzimy warsztaty uzupełniające w skałach. 

Szkolenia lawinowe oraz turystyka letnia

Poza kursami turystyki wysokogórskiej, zapraszamy na warsztaty lawinowe, które organizujemy w Tatrach. Autorskie programy przygotowane przez nas pod kątem edukacji w zakresie bezpieczeństwa lawinowego skupiają się na dwóch obszarach: profilaktyce i ratownictwie. Szkolenie z zakresu letniej turystyki wysokogórskiej obejmuje wszystkie elementy potrzebne do poruszania w terenie o charakterze wysokogórskim nielodowcowym. Przeczytaj więcej o tym jak budować swoje umiejętności i świadomość kompetencji w górach. Przed wyruszeniem w góry sprawdź komunikat lawinowy TOPR, porównaj też swoją ocenę z kalkulatorem ryzyka lawinowego

Kurs zaawansowanej letniej turystyki wysokogórskiej

Pomiędzy turystyką a wspinaczką górską. Niezbędnik zdobywcy tatrzańskich (i nie tylko) szczytów i grani.

Warsztaty lawinowe

Zajęcia z zakresu profilaktyki lawinowej oraz ratownictwa lawinowego.