Kurs wspinaczki skalnej I etap

Kurs wspinaczki skalnej I stopnia - na drogach ubezpieczonych

Wasze pierwsze kroki w skałach: od podstawowych węzłów, po samodzielne prowadzenie wyciągu na drogach ubezpieczonych i rozwiązywanie podstawowych sytuacji awaryjnych. Wszystko, czego będziecie potrzebować do bezpiecznej wspinaczki na drogach sportowych. Dzięki naszemu doświadczeniu instruktorskiemu otrzymujecie przeszkolenie na najwyższym poziomie, według najnowszych standardów edukacji wspinaczkowej Polskiego Związku Alpinizmu.

kurs dla początkujących

od 1300 PLN
  • Zapewniamy sprzęt techniczny
  • 4 dni szkolenia w skałach
  • Zajęcia w Dolinkach Podkrakowskich
  • Grupa 4-osobowa

najbliższe terminy

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej

Dla kogo jest to szkolenie?

kondycja

Kursy wspinaczki skalnej nastawione są przede wszystkim na umiejętności techniczne. Wymagania kondycyjne są zdecydowanie mniejsze niż na kursach górskich, zajęcia prowadzimy w łatwo dostępnych rejonach wspinaczkowych w Dolinkach Podkrakowskich. Trzeba się przygotować na ok. 8 godzin zajęć w terenie każdego dnia szkolenia.

technika

Na kursie wspinaczki skalnej pierwszego etapu stawiamy pierwsze kroki w skałach. Nie wymagamy żadnego doświadczenia z zakresu operowania sprzętem technicznym. Jeżeli do tej pory nie mieliście do czynienia ze wspinaniem, nawet na ściance - ten kurs jest dla Was. Niemniej oswojenie z ruchem wspinaczkowym (np. w formie kilku wizyt na ściance albo sezonie na sekcji wspinaczkowej) będzie ułatwiało przyswajanie wiedzy.

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie rozpoczynamy od najbardziej podstawowych umiejętności zarówno w zakresie obsługi sprzętu jak i poruszania się w skale. Poznacie podstawowe węzły, metody bezpiecznego używania takich elementów wyposażenia jak uprząż, kask, ekspresy, karabinki, instruktor będzie czuwał nad tym aby dobrze przyswoić te zasady. Wspinaczkom będzie towarzyszył instruktaż w zakresie poprawnego wykorzystania chwytów i stopni, optymalizacji ruchu w specyficznych formacjach, dostrzegania potencjalnych niebezpieczeństw. Nauczycie się wszystkiego, co potrzebne aby wspinaczka sportowa była naprawdę bezpiecznym sportem, pozbawionym niepotrzebnego ryzyka związanego najczęściej z błędami technicznymi. Jako uzupełnienie przećwiczycie zachowanie w sytuacjach awaryjnych. 

Może Cię zainteresować...