Kurs wspinaczki skalnej II etap

Kurs wspinaczki skalnej II stopnia - na własnej asekuracji​

Drugi etap podstawowej ścieżki szkolenia wspinaczkowego, czyli kolejny krok dla absolwentów kursu I etapu. Bazując na posiadanej już wiedzy, wprowadzamy w świat własnej asekuracji: kości, friendów, heksów, większego ryzyka ale i większej satysfakcji. Dzięki naszemu doświadczeniu instruktorskiemu otrzymujecie przeszkolenie na najwyższym poziomie, według najnowszych standardów edukacji wspinaczkowej Polskiego Związku Alpinizmu.

kurs dla średniozaawansowanych

od 1200 PLN
  • Prowadzi instruktor PZA
  • Zapewniamy sprzęt techniczny
  • 4 dni szkolenia w skałach
  • Zajęcia w Dolinkach Podkrakowskich
  • Grupa 4-osobowa

najbliższe terminy

Nie odnaleziono wydarzeń!

Dla kogo jest to szkolenie?

kondycja

Kursy wspinaczki skalnej nastawione są przede wszystkim na umiejętności techniczne. Wymagania kondycyjne są zdecydowanie mniejsze niż na kursach górskich, zajęcia prowadzimy w łatwo dostępnych rejonach wspinaczkowych w Dolinkach Podkrakowskich. Trzeba się przygotować na ok. 8 godzin zajęć w terenie każdego dnia szkolenia.

technika

Na to szkolenie zapraszamy osoby po kursie wspinaczki na drogach ubezpieczonych. Wymagane będą wszystkie umiejętności objęte jego programem, zarówno w zakresie technik linowych jak i sprawności wspinaczkowej. Pomiędzy I a II etapem warto je doskonalić na własną rękę, do czego szczerze zachęcamy.

Jak wygląda szkolenie?

Opierając się na wiedzy zdobytej na I etapie szkolenia, rozpoczynamy przygodę z własną asekuracją. Pierwszym krokiem będzie poznanie sprzętu, którego będziemy używać na kursie: różnego rodzaju kostek, friendów, tricamów, heksów – od tej pory te nazwy nie będą dla Was brzmiały tajemniczo. Instruktor nauczy korzystać z nich tak, aby stanowiły punkty przelotowe zdolne utrzymać odpadnięcie prowadzącego. Połacie skały nie obite ringami od tej pory będą stały przed Wami otworem. Pojawi się także skomplikowany temat zakładania stanowisk na własnej asekuracji czy technika wspinania w rysach. Ukończenie tego kursu kończy uzyskanie zaświadczenia o kwalifikacji na kurs taternicki – oczywiście pod warunkiem opanowania zagadnień programowych. 

Może Cię zainteresować...