Buty wspinaczkowe – od korkotrampków po modele zawodnicze Buty to...
Czytaj więcejDrugi etap podstawowej ścieżki szkolenia wspinaczkowego, czyli kolejny krok dla absolwentów kursu I etapu. Bazując na posiadanej już wiedzy, wprowadzamy w świat własnej asekuracji: kości, friendów, heksów, większego ryzyka ale i większej satysfakcji. Dzięki naszemu doświadczeniu instruktorskiemu otrzymujecie przeszkolenie na najwyższym poziomie, według najnowszych standardów edukacji wspinaczkowej Polskiego Związku Alpinizmu.
Kursy wspinaczki skalnej nastawione są przede wszystkim na umiejętności techniczne. Wymagania kondycyjne są zdecydowanie mniejsze niż na kursach górskich, zajęcia prowadzimy w łatwo dostępnych rejonach wspinaczkowych w Dolinkach Podkrakowskich. Trzeba się przygotować na ok. 8 godzin zajęć w terenie każdego dnia szkolenia.
Na to szkolenie zapraszamy osoby po kursie wspinaczki na drogach ubezpieczonych. Wymagane będą wszystkie umiejętności objęte jego programem, zarówno w zakresie technik linowych jak i sprawności wspinaczkowej. Pomiędzy I a II etapem warto je doskonalić na własną rękę, do czego szczerze zachęcamy.
Opierając się na wiedzy zdobytej na I etapie szkolenia, rozpoczynamy przygodę z własną asekuracją. Pierwszym krokiem będzie poznanie sprzętu, którego będziemy używać na kursie: różnego rodzaju kostek, friendów, tricamów, heksów – od tej pory te nazwy nie będą dla Was brzmiały tajemniczo. Instruktor nauczy korzystać z nich tak, aby stanowiły punkty przelotowe zdolne utrzymać odpadnięcie prowadzącego. Połacie skały nie obite ringami od tej pory będą stały przed Wami otworem. Pojawi się także skomplikowany temat zakładania stanowisk na własnej asekuracji czy technika wspinania w rysach. Ukończenie tego kursu kończy uzyskanie zaświadczenia o kwalifikacji na kurs taternicki – oczywiście pod warunkiem opanowania zagadnień programowych.
Teoria:
Cena szkolenia zawiera opiekę instruktora PZA, instruktaż, materiały dydaktyczne oraz konsultacje po szkoleniu. W cenie jest również cały sprzęt wspinaczkowy używany w ramach szkolenia, z wyjątkiem butów wspinaczkowych.
W przypadku złej pogody, konieczne będzie również opłacenie wejścia na ściankę wspinaczkową.
Uczestnicy organizują sobie transport i ewentualny nocleg we własnym zakresie.
Buty wspinaczkowe – od korkotrampków po modele zawodnicze Buty to...
Czytaj więcejCiepło w surowych warunkach Uprawianie sportów górskich zimą to zdecydowanie...
Czytaj więcejZdjęcie nagłówkowe: Iza Czaplicka zjeżdżająca z Engat’s aux Arcas na...
Czytaj więcej© 2023 Engram - Szkolenia Górskie. Built using WordPress and the Mesmerize Theme