Położona po południowej stronie masywu Bregaglia, znana nam przede wszystkim...
Czytaj więcejProgram szkolenia nastawiony jest przygotowanie do samodzielnej działalności w górach typu alpejskiego, z naciskiem na umiejętności praktyczne. Wymagania kondycyjne i techniczne dostosowujemy do możliwości uczestników, jednak trzeba przygotować się na pokonanie co najmniej 700 metrów przewyższenia i spędzenie całego dnia w górach.
Program tego kursu, przygotowany przez Komisję Szkolenia PZA, obejmuje cały obszar wiedzy potrzebnej w zaawansowanej turystyce zimowej. Od pierwszych kroków zimą, aż po najtrudniejsze szlaki turystyczne w naszych Tatrach. Dowiesz się jak poprawnie używać raków i czekana, jak planować wycieczki pod kątem ryzyka lawinowego oraz do czego może przydać się lina w turystyce. Podpowiemy, jak pakować plecak i dobierać sprzęt, nauczymy się posługiwać kompasem we współpracy z nowoczesnymi urządzeniami GPS. Bardzo ważnym elementem będzie nauka ratownictwa lawinowego oraz przetrwania w zimie.
Kurs turystyki zimowej I stopnia to 4 intensywne dni, które spędzimy w zimowych warunkach w Tatrach. Należy przygotować się na całodniową działalność w terenie, sporo chodzenia (dzienne przewyższenia w trakcie wycieczek szkoleniowych do 1000 metrów), czasem trzeba będzie też pomarznąć. Warto zadbać o kondycję przed wyjazdem.
Na tym szkoleniu nie są wymagane żadne umiejętności techniczne związane ze wspinaczką. Działamy w terenie turystycznym, choć czasem eksponowanym - dobrze jest, jeżeli będziemy już oswojeni z tym uczuciem na przykład uprawiając letnią turystykę w Tatrach. Podobnie w zakresie technik linowych, wszystkie konieczne umiejętności zaprezentujemy i utrwalimy w czasie szkolenia.
Najważniejszym punktem programu są zasady bezpiecznego działania w górach, zarówno z punktu widzenia planowania jak i reagowania na zagrożenia. Naszym celem jest przygotowanie Was do samodzielności w warunkach zimowych, stąd priorytetem będzie wartość dydaktyczna zajęć. Działamy w realnych warunkach, obcując z prawdziwymi zagrożeniami zimowych gór, więc sposób realizacji programu będziemy musieli dostosować do zastanych warunków. Dzięki naszemu doświadczeniu macie pewność, że odbędzie się to bezpiecznie i skutecznie.
Teoria:
Możesz od nas wypożyczyć:
Musisz mieć swoje:
Cena szkolenia zawiera opiekę instruktora PZA, wypożyczenie sprzętu lawinowego, raków, czekana, kasku, instruktaż, materiały dydaktyczne oraz konsultacje po szkoleniu.
Dodatkowo musicie przygotować pieniądze na:
– bilety wstępu do TPN,
– wyżywienie,
– nocleg,
– transport lokalny (np. bus do Kuźnic).
Noclegi na tym kursie rezerwujemy dla całej grupy, więc nie musicie martwić się o ich dostępność. W przypadku większości szkoleń tego rodzaju jest to schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Ze względu na konieczność wpłaty bezzwrotnego zadatku do schroniska, opłata wnoszona przez uczestnika na poczet rezerwacji miejsca noclegowego nie podlega zwrotowi, z wyjątkiem odwołania kursu przez organizatora. Ceny noclegów w Murowańcu zależą od rodzaju pokoju i terminu (ok. 120-140 zł).
Położona po południowej stronie masywu Bregaglia, znana nam przede wszystkim...
Czytaj więcejButy wspinaczkowe – od korkotrampków po modele zawodnicze Buty to...
Czytaj więcejCiepło w surowych warunkach Uprawianie sportów górskich zimą to zdecydowanie...
Czytaj więcej© 2025 Engram - Szkolenia Górskie. Built using WordPress and the Mesmerize Theme