Ratownictwo lawinowe

Ratownictwo lawinowe

Warsztaty ratownictwa lawinowego to zajęcia na których ćwiczymy procedury wykorzystywane w ratownictwie partnerskim w sytuacji wypadku lawinowego. Umiejętności te są jak apteczka – musimy je mieć z nadzieją, że nie trzeba będzie z nich korzystać. Rekomendujemy odświeżenie tej wiedzy przed każdym sezonem zimowym.

kurs dla początkujących

od 150 PLN
  • Prowadzi instruktor PZA
  • Zestaw ABC lawinowego w cenie
  • Szkolenie w Tatrach
  • Ćwiczymy w realnych scenariuszach
  • Mała, 6-osobowa grupa

Dla kogo jest to szkolenie?

Warsztaty z zakresu ratownictwa lawinowego adresowane są do osób, które pod okiem instruktora chcą nauczyć się lub odświeżyć umiejętności potrzebne w sytuacji wypadku lawinowego. Na tych warsztatach skupiamy się na samym obszarze ratownictwa, poczynając od przygotowania do wyjścia w aspekcie gotowości do prowadzenia akcji (procedury kontroli partnerskiej), zarządzania grupą w akcji ratunkowej, współpracy ze służbami ratunkowymi. Warsztaty te doskonale sprawdzą się jako odświeżenie i utrwalenie wiedzy po kursie lawinowym, ale także mogą stanowić dobry wstęp przed pierwszym pełnym szkoleniem. Zachęcamy do łączenia zajęć z zakresu ratownictwa z warsztatami profilaktyki lawinowej. 

kondycja

Zajęcia odbywają się w niskich partiach Tatr - na Hali Kalatówki, Kondratowej lub Gąsienicowej. Dzięki krótkiemu podejściu możemy maksymalnie wykorzystać czas na naukę.

technika

Szkolenie jest adresowane do osób, które odbyły kurs lawinowy, jak i tych którzy jeszcze nie mają doświadczenia w zakresie edukacji lawinowej. W tym drugim przypadku rekomendujemy połączenie warsztatów ratownictwa ze szkoleniem z zakresu profilaktyki lawinowej.

Jak wygląda szkolenie?

Zajęcia rozpoczniemy od wstępu teoretycznego, na którym omówimy podstawowe zasady obowiązujące w zakresie przygotowania i prowadzenia akcji ratownictwa partnerskiego w sytuacji wypadku lawinowego. Po wstępie wyruszymy w teren aby przećwiczyć procedury testów grupowych i zasady posługiwania się ABC lawinowym. Każdy będzie miał okazję przejść pełną ścieżkę działania w akcji ratunkowej. 

artykuły związane ze szkoleniem