Kurs narciarstwa wysokogórskiego

Kurs narciarstwa wysokogórskiego

Kurs dla zaawansowanych skiturowców, posiadających już doświadczenie w jeździe pozatrasowej oraz podstawowe umiejętności konieczne do poruszania się zimą w górach. Skupimy się na utrwaleniu posiadanej wiedzy oraz wprowadzeniu technik przydatnych w stromym terenie – zarówno w zakresie asekuracji jak i jazdy na nartach. 

kurs dla zaawansowanych

1500PLN
  • Prowadzi instruktor PZA
  • Zestaw ABC lawinowego w cenie
  • 3 dni szkolenia w Tatrach
  • Maksymalnie 4 osoby w grupie
  • Specjalistyczne techniki dla narciarzy

najbliższe terminy

Nie odnaleziono wydarzeń!

Dla kogo jest to szkolenie?

Kurs skialpinistyczny kierujemy do tych, którzy pierwsze kroki na fokach mają za sobą, poruszają się sprawnie w górę i w dół po prostych, popularnych trasach w Tatrach i chcą postawić krok dalej. Na tym trzydniowym szkoleniu przerabiamy wszystko co jest potrzebne do poruszania się w stromym terenie: od technik użycia raków i czekana, przez przepinki, obskoki, po specjalistyczne techniki linowe wykorzystywane w skialpinizmie. Aby wziąć udział w tym szkoleniu, konieczne jest posiadanie umiejętności z zakresu kursu lawinowego 

kondycja

Chcemy skupić się przede wszystkim na nauce technik wykorzystywanych w eksponowanym terenie. Jednak w tym celu konieczne będzie pokonanie sporego przewyższenia o własnych siłach, na przykład przejście z Murowańca przez Zawrat do Doliny Pięciu Stawów Polskich i powrót przez Kozią Przełęcz. Jeden dzień zwykle poświęcimy na dłuższe przejście, dwa pozostałe na zajęcia bardziej stacjonarne.

technika

W zakresie techniki jazdy na nartach konieczne jest co najmniej sprawne poruszanie się w terenie nieprzygotowanym, w różnych warunkach śniegowych. Jeżeli nie masz problemu ze zjazdem trudności w okolicy 1+ w skali Życzkowskiego/Wali (przeczytaj więcej o skalach trudności), poradzisz sobie na tym kursie.

Jak wygląda szkolenie?

Najważniejszym punktem programu są zasady bezpiecznego działania w górach, na to też kładziemy największy nacisk. Mocno związane z nimi są techniki pozwalające na sprawne, skuteczne ale i wygodne poruszanie się w rakach i z czekanem. Dobre opanowanie umiejętności planowania i posługiwania się sprzętem to najlepszy sposób na ograniczenie ryzyka które w górach zawsze nam będzie towarzyszyło!

artykuły związane ze szkoleniem