Kurs skiturowy

Kurs skiturowy

Program szkolenia dla początkujących skiturowców w wersji poszerzonej o elementy lawinowe. Rekomendujemy ten kurs jako kompletny i dobrze wyważony zasób wiedzy na pierwsze kroki w Tatrach na nartach

kurs dla początkujących

od 900PLN
  • Prowadzi instruktor PZA
  • Zestaw ABC lawinowego w cenie
  • 3 dni szkolenia w Tatrach
  • Podstawy lawinoznawstwa
  • Mała grupa do 6 osób

najbliższe terminy

Nie odnaleziono wydarzeń!

Dla kogo jest to szkolenie?

Program ten przygotowałem specjalnie dla osób, które stawiają pierwsze kroki na skiturach. Może to oznaczać, że macie za sobą już pierwsze wycieczki na fokach, w Beskidach lub Tatrach, może też nie mieliście do tej pory żadnej styczności z tym sportem. Omówimy obsługę sprzętu od podstaw, tak by korzystanie ze skiturów w terenie stało się przyjemnością. Zwrócimy uwagę na technikę poruszania się na skiturach, planowanie tempa podejścia i postojów czy zasady poruszania się na nartach na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Od większości kursów na rynku różni się dodatkowymi zajęciami z zakresu profilaktyki lawinowej i ratownictwa – poświęcimy na nie więcej czasu, dzięki czemu Wasze kompetencje w tym zakresie będą wyższe. Jest to dobry wybór dla osób, które nie chcą realizować osobnych kursów skiturowych i lawinowych. 

kondycja

Mimo tego, że skupimy się na nauce, konieczne będzie podejście na fokach - na tym polega skituring! Będziemy poruszać się spokojnym, spacerowym tempem, ale też spędzimy cały dzień w ruchu. Dobrze mieć kondycję pozwalającą na poruszanie się tempem spacerowym cały dzień po górach. Wysiłek na szkoleniu jest podobny jak w trakcie pieszej wycieczki na Kasprowy Wierch latem.

technika

W zakresie techniki jazdy na nartach konieczne jest co najmniej sprawne poruszanie się na nartach zjazdowych. Co to znaczy? Jeżeli z Kasprowego, po przygotowanej trasie zjeżdżasz z sercem na ramieniu - oznacza to że w terenie możesz czuć się niekomfortowo. Wskazana jest płynna, pewna jazda na przygotowanych czarnych trasach zjazdowych.

Jak wygląda szkolenie?

Najważniejszym punktem programu są zasady bezpiecznego działania w górach, na to też kładziemy największy nacisk. W tym programie szczególnie dużo dowiecie się o zagrożeniach lawinowych. Mocno związane z nimi są techniki pozwalające na sprawne, skuteczne ale i wygodne poruszanie się na skiturach. Dobre opanowanie umiejętności planowania i posługiwania się sprzętem to najlepszy sposób na ograniczenie ryzyka które w górach zawsze nam będzie towarzyszyło!

artykuły związane ze szkoleniem