Turystyka letnia

Kurs zaawansowanej letniej turystyki wysokogórskiej

Szkolenie, które przygotowuje do poruszania się na trudnych szlakach i poza szlakami w górach typu alpejskiego – takich jak Tatry. Uczymy zasad bezpiecznego działania w obszarze pomiędzy turystyką rekreacyjną a wspinaczką. Nauczysz się wszystkiego od planowania wycieczek po asekurację lotną.

kurs dla początkujących

cena od 1100PLN
  • Zapewniamy sprzęt techniczny
  • 4 dni szkolenia w Tatrach
  • Trudne szlaki i granie
  • Grupa 4-osobowa

najbliższe terminy

Nie odnaleziono wydarzeń!

Dla kogo jest to szkolenie?

kondycja

W ramach zajęć będziemy starali się przeprowadzić dwa wyjścia w rejon głównej grani Tatr. Oznacza to konieczność pokonania deniwalacji co najmniej 600 metrów z bazy noclegowej, często także sporego dystansu. Zdecydowanie warto "rozchodzić" się przed kursem, tak aby nasza kondycja nie odbierała przyjemności z przebywania w górach a także nie przeszkadzała w przyswajaniu wiedzy. Intensywność zajęć dostosowujemy do możliwości kursantów.

technika

Szkolenie jest adresowane do turystów górskich, którzy chcą rozwijać się w kierunku turystyki zaawansowanej. Nie jest wymagane doświadczenie wspinaczkowe, w szczególności kurs wspinaczki skalnej, aczkolwiek pewna sprawność wspinaczkowa będzie dużym atutem. Wskazane jest doświadczenie w zakresie turystyki górskiej, w szczególności tatrzańskiej. Trudności pokonywanych tras dostosowujemy do możliwości fizycznych kursantów.

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenie z zakresu zaawansowanej letniej turystyki wysokogórskiej. Choć brzmi skomplikowanie, jest być może najbardziej podstawowym i potrzebnym szkoleniem dla szerokiej rzeszy turystów. Jeżeli chodzisz latem po górach takich jak Beskidy, znasz już proste szlaki w Tatrach i chcesz postawić krok dalej, ta wiedza będzie potrzebna. Uczymy tego jak planować kompleksowo i bezpiecznie wyjścia wysokogórskie, jak nawigować w dobrej i złej pogodzie, kiedy wyciągnąć linę i jak z niej korzystać. Pojawiają się także podstawy pierwszej pomocy, współpracy ze służbami, ochrony przyrody i uwarunkowań prawnych działania w Tatrzańskim Parku Narodowym. Jeżeli pociągają Cię tatrzańskie szczyty i granie a chcesz to robić bezpiecznie – ten kurs jest dla Ciebie. 

Może Cię zainteresować...