Turystyka zimowa I stopień

Kurs zimowej turystyki wysokogórskiej I stopnia

Program szkolenia nastawiony jest przygotowanie do samodzielnej działalności w górach typu alpejskiego, z naciskiem na umiejętności praktyczne. Wymagania kondycyjne i techniczne dostosowujemy do możliwości uczestników, jednak trzeba przygotować się na pokonanie co najmniej 700 metrów przewyższenia i spędzenie całego dnia w górach.

kurs dla początkujących

od 1400PLN
  • Prowadzi instruktor PZA
  • Sprzęt zimowy i techniczny w cenie
  • 4 dni szkolenia w Tatrach
  • Mała grupa do 6 osób
  • Noclegi w Murowańcu

najbliższe terminy

Nie odnaleziono wydarzeń!

Dla kogo jest to szkolenie?

Program tego kursu, przygotowany przez Komisję Szkolenia PZA, obejmuje cały obszar wiedzy potrzebnej w zaawansowanej turystyce zimowej. Od pierwszych kroków zimą, aż po najtrudniejsze szlaki turystyczne w naszych Tatrach. Dowiesz się jak poprawnie używać raków i czekana, jak planować wycieczki pod kątem ryzyka lawinowego oraz do czego może przydać się lina w turystyce. Podpowiemy, jak pakować plecak i dobierać sprzęt, nauczymy się posługiwać kompasem we współpracy z nowoczesnymi urządzeniami GPS. Bardzo ważnym elementem będzie nauka ratownictwa lawinowego oraz przetrwania w zimie. 

kondycja

Kurs turystyki zimowej I stopnia to 4 intensywne dni, które spędzimy w zimowych warunkach w Tatrach. Należy przygotować się na całodniową działalność w terenie, sporo chodzenia (dzienne przewyższenia w trakcie wycieczek szkoleniowych do 1000 metrów), czasem trzeba będzie też pomarznąć. Warto zadbać o kondycję przed wyjazdem.

technika

Na tym szkoleniu nie są wymagane żadne umiejętności techniczne związane ze wspinaczką. Działamy w terenie turystycznym, choć czasem eksponowanym - dobrze jest, jeżeli będziemy już oswojeni z tym uczuciem na przykład uprawiając letnią turystykę w Tatrach. Podobnie w zakresie technik linowych, wszystkie konieczne umiejętności zaprezentujemy i utrwalimy w czasie szkolenia.

Jak wygląda szkolenie?

Najważniejszym punktem programu są zasady bezpiecznego działania w górach, zarówno z punktu widzenia planowania jak i reagowania na zagrożenia. Naszym celem jest przygotowanie Was do samodzielności w warunkach zimowych, stąd priorytetem będzie wartość dydaktyczna zajęć. Działamy w realnych warunkach, obcując z prawdziwymi zagrożeniami zimowych gór, więc sposób realizacji programu będziemy musieli dostosować do zastanych warunków. Dzięki naszemu doświadczeniu macie pewność, że odbędzie się to bezpiecznie i skutecznie.  

artykuły związane ze szkoleniem