Buty wspinaczkowe – od korkotrampków po modele zawodnicze Buty to...
Czytaj więcejZapraszamy na szkolenie dla zaawansowanych turystów zimowych, absolwentów kursu turystyki zimowej I stopnia lub posiadających wiedzę z zakresu tego kursu. Na kursie zaawansowanym opanujecie złożone techniki wykorzystania liny, w tym metody autoratownictwa potrzebne zarówno w naszych Tatrach jak i turystyce lodowcowej.
Szkolenie drugiego stopnia wysokogórskiej turystyki zimowej to dalszy krok w rozwoju dla ambitnego turysty. Pod okiem instruktora rozwijamy dalej swoją samodzielność działania w zimowych warunkach tatrzańskich, przygotowując się również do wycieczek w terenach lodowcowych. Będzie to doskonały wybór dla osób, które poza eksploracją Tatr myślą o zdobywaniu szczytów alpejskich, takich jak Grossglockner, Mont Blanc czy Dufourspitze. Przede wszystkim skupiamy się jednak na poszerzaniu umiejętności zdobytych w czasie kursu pierwszego stopnia: obsługi liny, zakładaniu prostych stanowisk, nawigacji, profilaktyce i ratownictwie lawinowym.
Kurs turystyki drugiego stopnia wiąże się z dłuższymi, bardziej wytężającymi wyjściami w terenie wysokogórskim względem tego, co możecie spotkać na kursie pierwszego stopnia. Poza zajęciami warsztatowymi, które realizowane będą od rana do późnego popołudnia w terenie, przewidziana jest jedna wytężająca wycieczka z elementami technicznymi.
Warunkiem udziału w kursie turystyki zimowej drugiego stopnia jest opanowanie umiejętności objętych programem szkolenia pierwszego stopnia. Bardzo pomocne będzie także posiadanie ukończonego szkolenia wspinaczki skalnej (najlepiej pełnego lub na własnej asekuracji.
Poza podstawowym punktem programu, czyli wyjściem odzwierciedlającym samodzielne działanie w trudnym terenie turystycznym (może to być wejście na szczyt trudniejszy niż na pierwszym stopniu bądź pokonanie odcinka graniowego), na kursie będziemy pracować w terenie wysokogórskim od rana do późnego popołudnia. Warsztaty ratownictwa szczelinowego czy też doskonalenie technik ratownictwa lawinowego, wymagają wyboru odpowiedniego obszaru działania, o który zadba instruktor. Ćwiczenia umiejętności nawigacyjnych realizujemy z kolei wplatając zagadnienia obsługi mapy, kompasu, GPS w pozostałe aktywności. Bardzo istotne jest również utrwalenie i pogłębienie wiedzy z kursu pierwszego stopnia – wprowadzając na przykład hamowanie czekanem w zespole linowym.
Zajęcia praktyczne:
Zajęcia teoretyczne:
Musisz mieć swoje:
Cena szkolenia zawiera opiekę instruktora PZA, wypożyczenie sprzętu lawinowego, raków, czekana, kasku, instruktaż, materiały dydaktyczne oraz konsultacje po szkoleniu.
Dodatkowo musicie przygotować pieniądze na:
– bilety wstępu do TPN,
– wyżywienie,
– nocleg,
– transport lokalny (np. bus do Kuźnic).
Noclegi na tym kursie rezerwujemy dla całej grupy, więc nie musicie martwić się o ich dostępność. W przypadku większości szkoleń tego rodzaju jest to schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej.
Buty wspinaczkowe – od korkotrampków po modele zawodnicze Buty to...
Czytaj więcejCiepło w surowych warunkach Uprawianie sportów górskich zimą to zdecydowanie...
Czytaj więcejZdjęcie nagłówkowe: Iza Czaplicka zjeżdżająca z Engat’s aux Arcas na...
Czytaj więcej© 2024 Engram - Szkolenia Górskie. Built using WordPress and the Mesmerize Theme