Kurs taternicki

Kurs taternicki letni

Na kursie taternickim wykorzystacie wszystkie umiejętności, które zdobyliście na szkoleniach w skałach. Wspinaczka w górach stawia przed nami wysokie wymagania pod względem organizacji, planowania, orientacji w terenie i samodzielności – to wszystko przekaże Wam instruktor bazując na swoim bogatym doświadczeniu i najlepszym przygotowaniu merytorycznym. Kurs taternicki to najszybsza droga do bezpiecznej i świadomej działalności wspinaczkowej w górach

kurs dla zaawansowanych

cena od 4500PLN
  • 10 dni zajęć w górach
  • Szkolenie w Tatrach
  • Zapewniamy sprzęt techniczny
  • Prowadzi instruktor PZA
  • Grupa 3-osobowa

Dla kogo jest to szkolenie?

kondycja

Aby działać wspinaczkowo w Tatrach trzeba mieć dobrą kondycję. Tam gdzie kończy się turystyka, zaczyna się dopiero przygoda - po podejściu pod ścianę musimy mieć zapas sił na wspinanie, później czeka nas zejście. Wyjścia wspinaczkowe mogą trwać nawet kilkanaście godzin, cały sprzęt nosimy na plecach. Zadbajcie o dobre przygotowanie kondycyjne przed kursem, aby móc się skupić na zdobywaniu wiedzy.

technika

Do uzyskania kwalifikacji na kurs taternicki konieczna jest weryfikacja umiejętności technicznych i wspinaczkowych przez instruktora prowadzącego kurs wspinaczki skalnej. W górach nie możemy sobie pozwolić na naukę podstawowych technik, stąd rygorystyczne wymogi. Jeżeli nie posiadasz kwalifikacji po kursie wspinaczki skalnej, możemy umówić się na egzamin weryfikacyjny przed szkoleniem.

Jak wygląda szkolenie?

Kurs trwa łącznie 14 dni, z czego minimum 9 powinno mieć charakter wspinaczkowy, jeden dodatkowy terenowy (mogą to być np. zajęcia z autoratownictwa), pozostałe przeznaczone są na odpoczynek, zajęcia teoretyczne czy przemieszczanie pomiędzy rejonami. Kurs co do zasady staramy się realizować w Tatrach, jednak możliwe jest odbycie jego części w innych górach umożliwiających realizację programu. W Tatrach postaramy się odwiedzić kilka dolin, tak aby możliwie wykorzystać czas z korzyścią dla Waszej wiedzy topograficznej. Kurs jest intensywny, należy przygotować się na dużo chodzenia, warto mieć sprawdzony ubiór (szczególnie buty!). Noclegi częściowo możemy realizować na Taborze PZA na Polanie Włosienica – tam śpimy w namiotach. 

Może Cię zainteresować...