ABC zimowe dla początkujących

ABC zimowej turystyki wysokogórskiej

ABC zimowej turystyki to szkolenie, które ma wszystko czego potrzeba to zdobycia pierwszych szczytów w Tatrach zimą. Jeżeli zastanawiasz się jak zdobyć zimą Giewont, Kozi Wierch czy Wołowiec, musisz dobrze opanować posługiwanie się rakami, czekanem oraz ratownictwo lawinowe

kurs dla początkujących

od 800PLN
  • Prowadzi instruktor PZA
  • Komplet sprzętu zimowego w cenie
  • 2 dni szkolenia w Tatrach
  • Mała grupa do 6 osób
  • Możliwość rezerwacji noclegów

najbliższe terminy

Nie odnaleziono wydarzeń!

Dla kogo jest to szkolenie?

Na tym szkoleniu nauczymy podstawowych umiejętności potrzebnych do działania na szlakach w zimowych Tatrach, a w odróżnieniu od dłuższych kursów zimowej turystyki wysokogórskiej nie poświęcamy czasu na techniki linowe, potrzebne dopiero na bardzo zaawansowanym etapie uprawiania turystyki zimowej. Skupiamy się na dobrym utrwaleniu elementów, które zapewniają nam bezpieczeństwo względem podstawowych zagrożeń zimowych: poślizgnięć, upadków z wysokości oraz lawin. Koncepcja kursu “ABC zimowej turystyki” opiera się o dalsze samodzielne zdobywanie doświadczenia w zimowej turystyce przed kolejnym etapem edukacji, który da nam możliwość bezpiecznego posługiwania się liną w terenie górskim. Samodzielne utrwalanie doświadczenia na stopniowo coraz bardziej wymagających szlakach jest bardzo istotnym elementem budowania kompetencji turysty. 

kondycja

ABC zimowej turystyki to 2 intensywne dni, które spędzimy w zimowych warunkach w Tatrach. Należy przygotować się na całodniową działalność w terenie, sporo chodzenia (dzienne przewyższenia w trakcie wycieczek szkoleniowych do 1000 metrów), czasem trzeba będzie też pomarznąć. Warto zadbać o kondycję przed wyjazdem.

technika

Na tym szkoleniu nie są wymagane żadne umiejętności techniczne związane ze wspinaczką. Poruszamy się po szlakach w warunkach zimowych, wskazana jest dobra koordynacja motoryczna.

Jak wygląda szkolenie?

Najważniejszym punktem programu są zasady bezpiecznego działania w górach, zarówno z punktu widzenia planowania jak i reagowania na zagrożenia. Naszym celem jest przygotowanie Was do samodzielności w warunkach zimowych, stąd priorytetem będzie wartość dydaktyczna zajęć. Działamy w realnych warunkach, obcując z prawdziwymi zagrożeniami zimowych gór, więc sposób realizacji programu będziemy musieli dostosować do zastanych warunków. Dzięki naszemu doświadczeniu macie pewność, że odbędzie się to bezpiecznie i skutecznie.  

artykuły związane ze szkoleniem