najbliższe szkolenia

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
Agnieszka BinekAgnieszka Binek
09:17 25 Apr 24
Full professionalism, fun, knowledge, great atmosphere. This is a brief description of the course I took part in in March, conducted by instructor Michał. A wealth of knowledge and a practical approach at the highest level. Lots of activities in the field and interesting lectures every evening at the shelter. The instructor was also willing to share his experience and answer any questions we had. One of the best ways to spend money in your life is a 4-day high mountain tourism course with Engram 🙂 I heartily recommend it and I will definitely come back for other trainings that are on offer.
AdamAdam
19:11 12 Apr 24
The first-level winter tourism course conducted by Asia met my expectations. The course is very well organized. Asia shares her knowledge and experience in an accessible way.
Patrycja ChrystekPatrycja Chrystek
18:57 26 Mar 24
Winter tourism level I - well-prepared training; instructor Michał devoted a lot of time to each participant to practice individual elements. Great knowledge and even more patience! The training was at a pace adapted to the participants - no one was chasing us, but it was intense. I'm already thinking about stage II 🙂
Michał JakubowskiMichał Jakubowski
20:31 13 Mar 24
Anna SetaAnna Seta
07:08 12 Mar 24
I completed the basic winter tourism course and I sincerely recommend it. The instructor presented his knowledge in an accessible way and answered all my questions. After these few days, I became more comfortable moving around the mountains and taking care of my own and the group's safety.
Alicja KAlicja K
14:29 10 Mar 24
Great winter tourism training conducted by Michał, a large dose of knowledge provided in a very accessible way.
Bartłomiej WasiakBartłomiej Wasiak
06:24 06 Mar 24
Dawid PiastaDawid Piasta
17:49 19 Feb 24
Training with Michał is pure pleasure, I recommend it
Urszula MałolepszyUrszula Małolepszy
16:15 15 Feb 24
In January this year, I participated in a winter course under the professional supervision of Asia.Full professionalism, great organization of classes and great atmosphere!
Aneta OdrobinaAneta Odrobina
05:25 07 Feb 24
I highly recommend it. The knowledge provided during the training guarantees safety in their independent use.
Marta FuksiewiczMarta Fuksiewicz
09:31 01 Feb 24
I highly recommend the Engram company and the course conducted by instructor Michał. We learned together the basics of winter high-mountain tourism in the Tatra Mountains. The four days of training were filled with a lot of useful information, the trainer has extensive knowledge and experience that he can pass on to the group very well. One of the best long weekends and a very valuable time spent!
Krzysztof CiszowskiKrzysztof Ciszowski
15:59 31 Jan 24
Classes conducted by Asia take place in a great atmosphere, and at the same time you can feel professionalism and great knowledge. She is committed and approaches everyone individually. Definitely recommendable for anyone who wants to start an adventure with winter tourism in the high mountains.
Krzysztof PanekKrzysztof Panek
10:00 18 Jan 24
Great atmosphere of the training, the feeling of being under professional care, I will come back to other trainings organized by Michał, I recommend it!
Bartłomiej PawłowskiBartłomiej Pawłowski
18:58 14 Jan 24
I heartily recommend it, the winter ABC was carried out efficiently and well organized, with a lot of useful knowledge and practical field activities in various weather conditions. I recommend this course to both beginners and intermediate people in winter mountain tourism.
The best!
Agnieszka BinekAgnieszka Binek
09:17 25 Apr 24
Pełen profesjonalizm, zabawa, wiedza, super atmosfera. Tak w skrócie można opisać kurs, w którym brałam udział w marcu prowadzony przez instruktora Michała. Ogrom wiedzy oraz podejście praktyczne na najwyższym poziomie. Dużo działań w terenie i ciekawe wykłady codziennie wieczorem w schronisku. Instruktor chętnie dzielił się także swoim doświadczeniem i odpowiadał na wszelkie nurtujące nas pytania. Jedne z najlepiej zainfestowanych pieniędzy w życiu to właśnie 4-dniowy kurs turystyki wysokogorskiej z Engram 🙂 serdecznie polecam i na pewno wrócę na inne szkolenia, które są w ofercie.
AdamAdam
19:11 12 Apr 24
Kurs turystyki zimowej I stopnia przeprowadzony przez Asię spełnił moje oczekiwania. Kursu jest bardzo dobrze zorganizowany. Asia, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w przystępny sposób.
Patrycja ChrystekPatrycja Chrystek
18:57 26 Mar 24
Turystyka zimowa st.I - świetnie przygotowane szkolenie; instruktor Michał dużo czasu poświęcił każdemu z uczestników, aby przećwiczyć poszczególne elementy. Duża wiedza i jeszcze większa cierpliwość! Szkolenie w tempie dostosowanym do uczestników- nikt nie gonił, ale było intensywnie. Już myślę nad st. II 🙂
Michał JakubowskiMichał Jakubowski
20:31 13 Mar 24
Anna SetaAnna Seta
07:08 12 Mar 24
Ukończyłam podstawowy kurs turystyki zimowej i szczerze go polecam. Instruktor w przystępny sposób przekazał swoją wiedzę i odpowiedział na wszystkie nurtujące mnie pytania. Po tych kilku dniach zdobobyłam większy komfort poruszania się po górach i dbania o bezpieczeństwo własne i grupy.
Alicja KAlicja K
14:29 10 Mar 24
Świetne szkolenie z turystyki zimowej prowadzone przez Michała, duża dawka wiedzy przekazana w bardzo przystępny sposób.
Bartłomiej WasiakBartłomiej Wasiak
06:24 06 Mar 24
Dawid PiastaDawid Piasta
17:49 19 Feb 24
Szkolenie z Michałem to czysta przyjemność, polecam
Urszula MałolepszyUrszula Małolepszy
16:15 15 Feb 24
W styczniu tego roku byłam uczestnikiem kursu zimowego pod fachowym, instruktorskim okiem Asi.Pełen profesjonalizm, świetna organizacja zajęć i super atmosfera!
Aneta OdrobinaAneta Odrobina
05:25 07 Feb 24
Serdecznie polecam. Wiedza przekazywana na szkoleniu gwarantuje bezpieczeństwo w samodzielnym ich wykorzystaniu.
Marta FuksiewiczMarta Fuksiewicz
09:31 01 Feb 24
Bardzo polecam firmę Engram i kurs prowadzony przez instruktora Michała. Uczyliśmy się wspólnie podstaw zimowej turystyki wysokogórskiej w Tatrach. Cztery dni szkolenia były wypełnione dużą ilością przydatnych informacji, prowadzacy ma ogromną wiedzę i doswiadczenie, które potrafi świetnie przekazać grupie. Jeden z najlepszych dłuższych weekendów i bardzo wartościowo spędzony czas!
Krzysztof CiszowskiKrzysztof Ciszowski
15:59 31 Jan 24
Zajęcia prowadzone przez Asię przebiegają w super atmosferze, a jednocześnie czuć profesjonalizm i ogromną wiedzę. Jest zaangażowana i do każdego podchodzi indywidualnie. Zdecydowanie godne polecenia dla każdego kto chce zacząć przygodę z turystyką zimową w górach wysokich.
Krzysztof PanekKrzysztof Panek
10:00 18 Jan 24
Świetna atmosfera szkolenia, poczucie przebywania pod profesjonalną opieką, wrócę na inne szkolenia organizowane przez Michała, polecam!
Bartłomiej PawłowskiBartłomiej Pawłowski
18:58 14 Jan 24
Polecam serdecznie, zimowe ABC odbyło się sprawnie i w dobrej organizacji, bardzo dużo przydatnej wiedzy oraz praktycznych zajęć w terenie w różnych warunkach atmosferycznych. Taki kurs polecam zarówno osobom początkującym jak i średniozaawansowanym w zimowej turystyce górskiej.
Najlepsi!
Maciej KobielaMaciej Kobiela
09:47 06 Sep 21
Bardzo polecam szkolenia z Engram. Masa praktycznej wiedzy, dopasowanej do poziomu kursanta. Instruktorzy na najwyższym poziomie sportowym, ale i nauczania (członkowie PZA i KW Kraków).Ponadto trenerzy cechują się umiejętnością reagowania na zmieniającą się pogodę, sprawnością organizacyjną, znajomością topografii co pozwoliło skutecznie przeprowdzić cały kurs.Lepiej nie traficie 🙂
Kinga SKinga S
17:30 19 Jul 21
Szkolenie było fantastyczną przygodą. Nowe umiejętności i nowy pożądany ślad pamięciowy weszły naturalnie pod skórę. Prowadzący ma nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale dar do przekazywania wiadomości i zarażania skałkową pasją.Ujęło mnie podejście do nas w czasie kursu. Pełne uważności, wyczucia i taktu w momentach trudności, walki z własnymi lękami, czy popełniania błędów nowicjuszy. Cztery dni gęsto wypełnione wiedzą i praktyką, które otworzyły zupełnie nową perspektywę i samodzielność poruszania się w nowej płaszczyźnie. Program zrealizowany na sto procent, przećwiczony i sprawdzony, dzięki czemu można zdobyć zaufanie do siebie w sporcie, który błędów nie wybacza. Zaangażowanie w naszą nową drogę nie skończyło się ostatniego dnia szkolenia. Jestem ogromnie wdzięczna za możliwość wsparcia, które otrzymałam stawiając swoje samodzielne kroki.
Sonia B.Sonia B.
14:21 15 Jul 21
Ze szkołą Engram pierwszy raz spotkałam się w czasie darmowych warsztatów wspinaczkowych w Dolinie Kobylańskiej. Tak mi się spodobały, że postanowiłam chwilę później dołączyć na kurs na drogach ubezpieczonych. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to był świetny wybór! Michał, który nas szkolił, wykazał się nie tylko ogromem wiedzy, profesjonalizmem, spokojem i zaangażowaniem, ale to też po prostu bardzo sympatyczny człowiek, który zadbał o to, by na kursie była dobra atmosfera. Podziwiam jego szkoleniową pasję i zaangażowanie w działalność wspinaczkową kursantów, także już po zakończeniu kursu. O jakości szkolenia niech świadczy fakt, że już chwilę po nim usłyszałam od moich wspinaczkowych partnerów i innych instruktorów wyrazy uznania pod względem moich umiejętności asekuracji i wykonywania podstawowych operacji, a zaczynałam wspinanie na kursie od zera! Gorąco polecam!
Tomasz SendykaTomasz Sendyka
09:46 05 Jul 21
Jestem niezwykle zadowolony z kursu. Gorąco, z całego serca i z pełnym przekonaniem mogę polecić tą firmę wszystkim potencjalnie zainteresowanym.Widać i czuć, że wspinaczka jest prawdziwą pasją Prowadzącego i pasją tą dzieli się z uczestnikami.Jako iż zawodowo również zdarza mi się zajmować szkoleniami jestem w stanie docenić profesjonalizm prowadzonego szkolenia. To, co warto również podkreślić to olbrzymi spokój i umiejętność wprowadzenia doskonałej atmosfery w zespole, wśród podopiecznych.Na koniec chcę jeszcze podkreślić nacisk i olbrzymi szacunek dla na bezpieczeństwo.Naprawdę polecam.
Michal TrybuchowskiMichal Trybuchowski
14:05 16 Jun 21
Brałem udział w dwudniowym szkoleniu z autoratownictwa w Dolinkach Podkrakowskich.Gorąco polecam to szkolenie prowadzone przez Asię Klimas, która przekazała nam dużo praktycznej wiedzy w świetnej atmosferze.Poruszaliśmy się w ramach określonego programu, z uwzględnieniem tego, że każda (awaryjna) sytuacja jest inna i wymaga indywidualnego podejścia.
js_loader

System szkoleń

Wybierz szkolenie idealnie dopasowane do siebie! Dowiedz się więcej o naszej ofercie.

O nas - poznaj instruktora!

Wybierając kurs - wybieramy przede wszystkim instruktora. Poznaj nas!

Wsparcie kursantów

Ta szkoła to więcej niż kursy. Dowiedz się, jak wspieramy naszych kursantów.

najnowsze artykuły

Wierzymy, że w działalności górskiej można łączyć bezpieczeństwo z wolnością, radość z ryzykiem a szkolenie może być wspaniałą przygodą. 

Z pasji wybraliśmy zawód instruktora, by kształcić tych którzy chcą się realizować we wspinaczce, narciarstwie i turystyce górskiej. Wejdź z nami do świata wertykalnych emocji!

Poznajmy się lepiej – zapraszamy do zakładki o nas

Z taternickim pozdrowieniem,

Joanna Klimas i Michał Semow

Engram – Szkolenia Górskie to firma tworzona przez doświadczonych instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu. Prowadzimy szkolenia zgodne z programami PZA ale także tworzymy własne, autorskie programy szkoleniowe. W naszej ofercie znajdziecie kompleksowy system rozwoju umiejętności potrzebnych do działania w skałach i w górach, latem i zimą. Prowadzimy kursy wspinaczki skalnejdoszkalania z zakresu wspinaczki skalnej, kursy taternickiekursy turystyki wysokogórskiej zimowej i letniej, kursy skituroweskialpinistyczne oraz lawinowe