Skiturowe ABC

SKITUROWE ABC

Program szkolenia nastawiony jest przygotowanie do samodzielnej działalności w górach typu alpejskiego, z naciskiem na umiejętności praktyczne. Wymagania kondycyjne i techniczne dostosowujemy do możliwości uczestników, jednak trzeba przygotować się na pokonanie co najmniej 700 metrów przewyższenia i spędzenie całego dnia w górach.

kurs dla początkujących

cena od 550PLN
  • Prowadzi instruktor PZA
  • Zestaw ABC lawinowego w cenie
  • 2 dni szkolenia w Tatrach
  • Mała, 6-osobowa grupa
  • Podstawa dla działalności w Tatrach

najbliższe terminy

sierpień 2024
wrzesień 2024
październik 2024
luty 2025
Nie odnaleziono wydarzeń!

Dla kogo jest to szkolenie?

Program “Skiturowego ABC” przygotowałem specjalnie dla osób, które stawiają pierwsze kroki na skiturach. Może to oznaczać, że macie za sobą już pierwsze wycieczki na fokach, w Beskidach lub Tatrach, może też nie mieliście do tej pory żadnej styczności z tym sportem. Omówimy obsługę sprzętu od podstaw, tak by korzystanie ze skiturów w terenie stało się przyjemnością. Zwrócimy uwagę na technikę poruszania się na skiturach, planowanie tempa podejścia i postojów czy zasady poruszania się na nartach na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

kondycja

Mimo tego, że skupimy się na nauce, konieczne będzie podejście na fokach - na tym polega skituring! Będziemy poruszać się spokojnym, spacerowym tempem, ale też spędzimy cały dzień w ruchu. Dobrze mieć kondycję pozwalającą na poruszanie się tempem spacerowym cały dzień po górach. Wysiłek na szkoleniu jest podobny jak na przykład w trakcie pieszej wycieczki na Kasprowy Wierch latem. Obciążenie kondycyjne na tym szkoleniu nie będzie większe niż 2/5 - przeczytaj co to znaczy.

technika

W zakresie techniki jazdy na nartach konieczne jest co najmniej sprawne poruszanie się na nartach zjazdowych. Co to znaczy? Jeżeli z Kasprowego, po przygotowanej trasie zjeżdżasz z sercem na ramieniu - oznacza to że w terenie możesz czuć się niekomfortowo. Wskazana jest płynna, pewna jazda na przygotowanych czarnych trasach zjazdowych. Chcesz wiedzieć więcej o przygotowaniu technicznym do skituringu? Przeczytaj tutaj.

Jak wygląda szkolenie?

Najważniejszym punktem programu są zasady bezpiecznego działania w górach, na to też będę kładł największy nacisk. Mocno związane z nimi są techniki pozwalające na sprawne, skuteczne ale i wygodne poruszanie się na skiturach. Dobre opanowanie umiejętności planowania i posługiwania się sprzętem to najlepszy sposób na ograniczenie ryzyka które w górach zawsze nam będzie towarzyszyło! 

Może Cię zainteresować...